Париз, 4. јуна 2026. — Ролан Гарос 2026 наставља да руши све прогнозе – Париз ове године не прашта фаворитима.
Ново велико изненађење стигло је у четвртфиналу, гдје је свјетски број један Арина Сабаленка елиминисана од Дајане Шнајдер.
Десет узастопних гемова за сензацију
Иако је дјеловало да ће меч протећи по очекивањима, Сабаленка је водила сет и 5:3, али је затим уследио потпуни преокрет. Шнајдер је искористила пад у игри фавориткиње и везала чак десет узастопних гемова, славивши резултатом 3:6, 7:5, 6:0 и тако изборила своје прво гренд слем полуфинале.
Након меча, Сабаленка је признала да је психолошки потпуно пала у завршници, истичући да није могла да се врати у ритам након изгубљеног другог сета.
Хвалинска — бајковита прича се наставља
Шнајдер ће се у полуфиналу састати са пољском квалификанткињом Мајом Хвалинском, која наставља своју бајковиту причу у Паризу. Она је у четвртфиналу савладала Ану Калинску и постала тек друга квалификанткиња у опен ери која је стигла до полуфинала Ролан Гароса.
Са елиминацијом Сабаленке постало је јасно да ће Ролан Гарос ове године добити нову шампионку.
Италија обезбиједила финалисту
У мушкој конкуренцији, Италија је обезбиједила финалисту, након што су Флавио Коболи и Матео Арналди изборили пласман у полуфинале. Коболи је направио преокрет против Феликса Оже-Алијасима, dok је Арналди прошао даље након предаје Матеа Беретинија због повреде.
Поен дана
Уз бројна изненађења, наставак турнира обећава још драме и неизвјесности.