Sara Tripić i Kan Ahić, pobjednici su Zimskog teniskog prvenstva BiH za juniore i juniorke u konkurenciji do 14 godina koje je održano u Banjaluci u organizaciji TK “Elit”.
Sara Tripić se u finalnom susretu se sastala sa Amajlom Kadrić, koju je pobijedila rezultatom 2:0 (6:1, 6:4) te zasluženo ponijela titulu državne prvakinje BiH. Sara je bila prva postavljena za prvou nositeljicu, te je opravdala ulogu favorita na prvenstvu. Amajla Kadrić je plasmanom u finale osvojila drugo mjesto na Zimskom prvenstvu, a zapažen nastup imale su još Dea Hadžimešić i Lana Kosić koje su izborile plasman u polufinale.
Na prvenstvu je učestvovalo pedest i pet juniorki i juniora. Tenis koji je prikazan na Zimskom juniorskom prvenstvu BiH imao je zadovoljavajući nivo, kao fer i sportsko ponašanje svih takmičarki i takmičara.
U muškom dijelu turnira Kan Ahić je u finalu bio bođi od Danijala Meškić. Kan je pokazao najbolju formu na turniru, te je do osvajanja prvog mjesta izgubio ukupno devet gemova Rezultat u finalnom susretu bio je 2:0 (6:1, 6:2) U polufinalu su još igrali Viktor Džigumović i Nikola Golijanin.
Već idućeg vikenda na rasporedu je juniorsko Zimsko prvenstvo Bosne i Hercegovine U16. Zimsko prvenstvo BiH za juniorke i juniore do 16.godina .održati će se u Sarajevu” od 24.01. do 26.01.2026.godine